2014 11 28 AAD 40 godinaU petak 28. studenog 2014. u prostoru Astronomskog centra Rijeka održana je svečanost 40. obljetnice postojanja i djelovanja Akademskog astronomskog društva Rijeka. Pored brojnih članova i uzvanika, svečanosti su prisustvovali i predstavnici Grada Rijeke, Primorsko-goranske županije, Zajednice tehničke kluture Grada Rijeke i Primorsko-goranske županije i Rijeka sporta. Tijekom iscrpne prezentacije članovi društva su prikazali svoj izniman rad i aktivnosti koje provode već četiri desetljeca u cilju edukacije i popularizacije astronomije, sto je zaista impresivno. Nakon prezentacije uzvanici su čestitali Akademskom astronomskom društvu Rijeka na postignutim rezultatima i zaželjeli njegovim članovima puno uspjeha u budućnosti.