Od 26. do 27. listopada 2018. u Križevcima se odvijao 6. nacionalni Festival tehničke kulture u organizaciji Hrvatske zajednice tehničke kulture i suorganizaciji Ministarstva znanosti i obrazovanja, Zajednice tehničke kulture Koprivničko-Križevačke županije i Zajednice tehničke kulture Grada Križevci, a na kojem je sudjelovao i naš Hrvatski astronomski savez. U sklopu Festivala smo se na astronomskim radionicama uz Bojanku Sunčevog sustava družili sa učenicima Osnovne škole Ljudevita Modeca, a radionice je vodio tajnik Saveza Dorian Božičević.

2018 10 26 FTK Krizevci radionica

Drugog dana festivala naš je izložbeni prostor i astronomske radionice na Festivalu tehničke kulture obišao predsjednik Hrvatske zajednice tehničke kulture Ivan Vlainić.

2018 10 26 FTK Krizevci Vlainic

U popodnevnim satima su nas posjetili i naši kolege iz Križevačke astronomske udruge Perzeidi.

2018 10 26 FTK Krizevci Perzeidi