Svi oni koji su uspjeli snimiti meteor ili njegov trag uvelike su doprinijeli dokumentiranju ovog događaja. Međutim, kako bi od tih snimaka bilo koristi u smislu otkrivanja putanje meteora i mogućnosti pada meteorita, snimke moramo moći kalibrirati u odnosu na zvijezde, koje se po danu ne vide. Stoga umoljavamo sve koji to mogu (ukoliko kamera kojom su snimili trag to omogučava), da snime nekoliko snimaka noćnog neba na kojem se vide zvijezde - sa istog mjesta odakle su snimili i trag, te snimke pošalju na mail adresu Hrvatskog astronomskog saveza (Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.). Isti kadar, isto mjesto, samo da se vidi što više zvijezda. Pored snimke, potrebne su nam i što preciznije koordinate mjesta sa kojeg je snimka snimljena (GoogleEarth koordinate su dovoljne), poželjno ali ne i obavezno i model uređaja kojim je snimano.
Unaprijed zahvaljujemo!

2020 02 28 bolid 02