Danas je u dvorani Zajednice tehničke kulture grada Pule održano obilježavanje 150. obljetnice Zvjezdarnice Pula koju vodi Astronomsko društvo Istra - Pula. Nakon obraćanja predstavnika Istarske županije, Grada Pule, Zajednice tehničke kulture grada i županije, glavni tajnik Hrvatskog astronomskog saveza Dorian Božičević uručio je Povelju Hrvatskog astronomskog saveza predsjedniku Astronomskog društva Istra - Pula Damiru Šegonu. Obilježavanje se nastavilo predavanjem o 150 godina rada zvjezdarnice u Puli koje je održao Damir Šegon, a potom i druženjem na zvjezdarnici. Obilježavanju ove visoke obljetnice nazočili su članovi Akademskog Astronomskog Društva - Rijeka, Astronomskog društva Višnjan, Astronomskog društva "Leo Brenner" iz Malog Lošinja te suradnici Hrvatske odnosno Globalne meteorske mreže. Obilježavanje ove obljetnice je održano pod pokroviteljstvom Hrvatske zajednice tehničke kulture koja slavi svoju 75. obljetnicu.

2021 0917 Damir Dorian