Danas je u Astronomskom centru Rijeka održan Susret astronomskih društava Hrvatske u organizaciji Hrvatskog astronomskog saveza, a domaćin je bilo Akademsko astronosmko društvo Rijeka. Obzirom na epidemiološku situaciju, susret je održan hibridno odnosno na susretu je uživo sudjelovalo 7 predstavnika iz Akademskog astronomskog društva Rijeka, Astronomskog društva "Leo Brenner" iz Malog Lošinja, Astronomskog društva Istra iz Pule i Našeg neba - Udruge za zaštitu noćnog neba dok je 15 predstavnika ostalih astronomskih društava sudjelovalo putem platforme Zoom. U sklopu susreta organizirano je promatranje kometa Leonard, održana je izborna i redovita skupština Hrvatskog astronomskog saveza, prigodno druženje te predavanje o mogućnosti putovanja na Mars koje je održao predsjednik Akademskog astronomskog društva Rijeka Dinko Brautović.

2021 12 17 susret AD RH

Ovaj susret je sufinanciran iz javnih potreba u tehničkoj kulturi Primorsko-goranske županije.