Još prošle godine na zahtjev Osnovne škole Josipa Kozarca iz Josipovca Punitovačkog odnosno Regionalnog znanstvenog centra Panonske Hrvatske naš Hrvatski astronomski savez je pomogao u pripremi dokumentacije astronomskog dijela projekta koji je potom prijavljen na natječaj za jačanje STEM aktivnosti u osnovnim školama. Projekt je prošao te će Osnovna škola Josip Kozarac uskoro graditi zvjezdarnicu i planetarij, a Hrvatski astronomski savez nastavlja pomagati oko provedbe aktivnosti.

DANAS ZAPOČEO PETODNEVNI ASTRONOMSKI PROGRAM

Pod vodstvom glavnog tajnika Hrvatskog astronomskog saveza Doriana Božičevića danas je započeo petodnevni astronomski program za učenike Osnovne škole Josipa Kozarca, ali i učenike okolnih škola. Prvog dana na astronomskim radionicama je sudjelovalo preko 50 učenika, a radionice će se provoditi do petka navečer kada se planira završna večer namjenjena nastavnicima i djelatnicima škole.

2022 11 07 os Josipovac